Promocje
Bluza medyczna Papilio Premium - karmienie naturalne na mietowym tle
Bluza medyczna Papilio Premium - karmienie naturalne na mietowym tle

119,00 zł

Cena regularna: 139,00 zł

Najniższa cena: 139,00 zł
Bluza medyczna Papilio Premium liście tropikalne
Bluza medyczna Papilio Premium liście tropikalne

119,00 zł

Cena regularna: 139,00 zł

Najniższa cena: 139,00 zł
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Wzrok

Dobrze funkcjonujący narząd wzroku odpowiada za jeden z najważniejszych zmysłów, który determinuje sprawne poruszanie się zarówno na gruncie zawodowym, jak i społecznym. Jak zatem odpowiednio dbać o nasz wzrok?

Kondycja wzroku i czynniki ryzyka

W dobie stałego rozwoju nowoczesnych technologii informacyjnych, oczy coraz częściej narażone są na różne czynniki, które mogą go uszkodzić. Zdecydowanie więcej czasu poświęca się na korzystanie z urządzeń elektronicznych jak np. smartfony czy tablety, które w negatywny sposób wpływają na jego funkcjonowanie. Wiek również nie należy do sprzymierzeńców dobrej kondycji wzroku – wraz z upływem lat, wydajność tego zmysłu spada w sposób naturalny.

Dlatego tak ważne jest dbanie o kondycję oczu w odpowiedni sposób. Kluczowym elementem jest styl życia oraz pozbycie się negatywnych nawyków. Jednakże coraz częściej przypuszcza się, że niedobory niektórych witamin oraz mikroelementów mogą być jednym z wielu możliwych powodów zaistnienia problemów ze wzrokiem.

Suplementy diety na oczy

W naszej ofercie posiadamy szereg skrupulatnie wyselekcjonowanych suplementów diety, które mogą uzupełnić organizm o wartościowe substancje. Przykładem jest znajdująca się w plamce żółtej luteina, która odgrywa możliwą rolę jako naturalna osłona przed ponadnormatywną szkodliwością światła niebieskiego oraz UV. Jest to istotne w przypadku osób, które przez wiele godzin korzystają z komputera. Z kolei witaminy oraz ich podaż mogą wpłynąć prozdrowotnie na narząd wzroku. Przykładem są:

  • witamina A – uważa się, że wspomaga prawidłową pracę siatkówki oka;
  • witamina E – szacuje się, że może pomóc w utrzymaniu ostrości widzenia;
  • witamina D3 – podejrzewa się, że opóźnia proces starzenia wzroku, a tym samym utrzymuje oczy w dobrej kondycji.

Kosmetyki i inne akcesoria

Są jednak inne sposoby, które mogą mieć znaczenie w przypadku długotrwałej pracy przy komputerze, jazdy samochodem czy chociażby oglądania telewizji. W wielu sytuacjach wyeksploatowany narząd wzroku może wymagać odpowiedniego nawilżenia. Dotyczy to również ekspozycji na mróz, wiatr, zanieczyszczone powietrze czy też długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych.

Dlatego też oferujemy szereg produktów, których celem jest odpowiednie nawilżenie oczu. Ich stosowanie może odnieść pozytywny efekt w zakresie stabilizacji powierzchni oka oraz jego ochrony. Niemniej jednak niezależnie od problemu, przed rozpoczęciem stosowania każdego z produktów warto umówić się na konsultację ze specjalistą, który w profesjonalny i rzetelny sposób zdiagnozuje jego przyczynę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium