PYTANIA? ZADZWOŃ!

(+48) 606 770 349 LUB NAPISZ sklep@medizal.pl

Promocje
Bluza medyczna Flores Premium - misie polarne
Bluza medyczna Flores Premium - misie polarne

115,00 zł

Cena regularna: 139,00 zł

Najniższa cena: 139,00 zł
Bluza medyczna Flores Premium - śpiące liski na granacie
Bluza medyczna Flores Premium - śpiące liski na granacie

119,00 zł

Cena regularna: 139,00 zł

Najniższa cena: 139,00 zł
Bluza medyczna Papilio Premium - wzór pandy
Bluza medyczna Papilio Premium - wzór pandy

95,00 zł

Cena regularna: 139,00 zł

Najniższa cena: 99,00 zł
Żakiet medyczny Iris - bociany na szarym
Żakiet medyczny Iris - bociany na szarym

85,00 zł

Cena regularna: 95,00 zł

Najniższa cena: 95,00 zł
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Maseczki dla dzieci

Maseczki dla dzieci

Aktualizacja 19.02.2021

Od 16 kwietnia 2020 roku obowiązuje w Polsce nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Dotyczy to także dzieci powyżej 4 r.ż.

Czym zasłonić buzię dziecka?

Do tej pory mogliśmy zasłonić usta i nosek dziecka chustką , szalikiem, kominem lub maseczką ochronną. Najnowsze rekomendacje (2021) mówią o zdecydowanym zaprzestaniu używania prostych osłon typu szalik/chusta oraz przyłbic. Najbardziej polecane są maseczki chirurgiczne, medyczne (z certyfikatem), maseczki z filtrem FFP2 i FP3 ewentualnie podwójne maseczki bawełniane.

Adam Niedzielski - Minister Zdrowia oświadczył: - Przyłbice - nie, chusty - nie, natomiast maseczki - tak. Dodał, że jeśli chodzi o określenie, jaki ma być to rodzaj maseczki, rząd określi to "tylko w formie miękkiej rekomendacji Rady Medycznej".

Maseczki jednorazowe po użyciu wyrzucamy natomiast maseczki wielorazowe po użyciu należy wyprać. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusów i bakterii należy je wyprać w temp. co najmniej 60 stopni. Można je też potem wyprasować gorącym żelazkiem. 

 

Jak zachęcić dziecko do noszenia maseczki?

O ile starszemu rodzeństwu wystarczy wytłumaczyć , że jest takie prawo i z jakich powodów należy je nosić ,o tyle z młodszymi dziećmi może być trudniej. Na pewno nie można dziecka do tego zmuszać, bo nikt nie lubi być do niczego zmuszanym i prędzej dziecko się zbuntuje i zniechęci niż założy maseczkę. Warto zatem zachęcić je pokazując przykład swój czy też kogoś znanego kogo dziecko lubi lub podziwia. Idol może się teraz bardzo przydać ;)

Używając jednorazowych maseczek medycznych można "pobawić się" w lekarza lub pielęgniarkę. Można wtedy podkreślić prestiż zawodów medycznych i ich wartość dla całego społeczeństwa. Uczymy dziecko szacunku do życia i zdrowia ludzkiego.

 

Kolorowe maseczki wielorazowe są zachętą same w sobie. Piękne wzory dla chłopców i dziewczynek, powodują ,ze maseczka jest nie tylko produktem spełniającym swoją funkcję ochronną ,ale także ozdobą, modnym gadżetem. Która dziewczynka nie chciałaby mieć maseczki w motylki czy króliczki? Który chłopiec nie nosiłby dumnie maseczki w misie moro? Zapewniamy Was, że młodzi ludzie bardzo je lubią.

Kolejnym pomysłem na przekonanie dziecka do maseczki jest opowiedzenie bajki, w której ona występuje. Na taki pomysł wpadła Mama Przyjaciel i stworzyła bajkę "Wojtek i maseczki". Na jej stronie możecie znaleźć darmową bajkę i kolorowankę do wydruku. 

A kto nie powinien nosić maseczki?

Dzieci do 4 r.ż nie muszą nosić maseczki. Warto pamiętać aby maluchom do 2 r.ż. w ogóle nie zasłaniać buzi i noska, ponieważ może to być dla nich zwyczajnie niebezpieczne. Nie muszą zasłaniać twarzy także osoby, które mają problemy z oddychaniem i osoby, które same nie mogą założyć lub zdjąć ochrony z twarzy z powodu stanu zdrowia. 

Gdzie nosić maseczkę ochronną?

Obowiązek zasłaniania ust i nosa obowiązuje do odwołania. Dotyczy wszystkich osób, które znajdują się:

  • w pojazdach komunikacji zbiorowej (autobusach, tramwajach, w metrze itp.),
  • w samochodach – dotyczy sytuacji, w których razem jadą osoby obce (np. koledzy z pracy, sąsiedzi itp.),
  • na drogach i placach (dotyczy również osób jeżdżących np. rowerem lub hulajnogą),
  • w budynkach użyteczności publicznej (np. w urzędach, szkołach, uczelniach, przychodniach i szpitalach, na poczcie, w bankach i restauracjach),
  • w sklepach i na targowiskach,
  • w punktach usługowych,
  • na klatkach schodowych, w windach, pralniach i innych miejscach wspólnych, z których korzystają mieszkańcy bloków.
  • w zakładach pracy (dotyczy osób, które mają styczność z osobami z zewnątrz – interesantami, klientami itp.).

źródła: www.gov.pl, mamaprzyjaciel.pl, tvn24.pl

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium