Wersje językowe
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Promocje
MUN Milk Test - Medizal Vet
MUN Milk Test - Medizal Vet
36,00 zł 25,00 zł
szt.
Leucocytes Milk Test- Medizal Vet
Leucocytes Milk Test- Medizal Vet
36,00 zł 25,00 zł
szt.
BHB Milk Test- Medizal Vet
BHB Milk Test- Medizal Vet
36,00 zł 25,00 zł
szt.
LDH Milk Test - Medizal Vet
LDH Milk Test - Medizal Vet
36,00 zł 25,00 zł
szt.
Mustico opaska odstraszająca komary i meszki
Mustico opaska odstraszająca komary i meszki
13,49 zł 9,90 zł
szt.
Mustico Spray na komary, kleszcze, meszki 100ml
Mustico Spray na komary, kleszcze, meszki 100ml
13,49 zł 9,90 zł
szt.
AndroMan - poprawia jakość męskiego nasienia
AndroMan - poprawia jakość męskiego nasienia
39,00 zł 35,99 zł
szt.
Pakiet AccuSperm + AndroMan
Pakiet AccuSperm + AndroMan
118,00 zł 108,00 zł
szt.

LDH Milk Test - Medizal Vet

Medizal_Vet_MILK_LDH.jpg
  • promocja
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: do 9 dni
Cena: 25,00 zł 36,00 zł 25.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Producent: Inter M
Kod produktu: 544

Opis

LDH Milk Test jest testem paskowym przeznaczonym do półilościowego wykrywania poziomu dehydrogenazy mleczanowej (LDH) w mleku. Badanie mleka jest ważnym narzędziem służącym do wykrywania chorób, a także monitorowania i badania stanu zdrowia zwierząt. Wykryte nieprawidłowości mogą świadczyć o chorobie wymion lub innych organów. Całościowe badanie mleka obejmuje zarówno ocenę makroskopową, jak i mikroskopową i zwykle obejmuje całościową wizualną ocenę mleka, badanie pod mikroskopem oraz analizę składu chemicznego. Badanie kilku parametrów chemicznych można wykonać przy pomocy ogólnie dostępnego testu paskowego, który jest stosunkowo niedrogi i może być wykonany w ciągu dwóch minut.

Data ważności testu: 2019.04.30

ZAŁĄCZONE MATERIAŁY:

1) Paski testowe

2) Instrukcja stosowania

Materiały niezałącznone, lecz wymagane:

1) Pojemnik do pobrania próbki

2) Minutnik

 

PRZECHOWYWANIE I TRWAŁOŚĆ

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej lub w lodówce (2-25°C). Do daty upłynięcia terminu ważności właściwości testu pozostają niezmienione. Do momentu użycia test należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu. NIE ZAMRAŻAĆ. Nie używać po upływie terminu ważności.

PODSUMOWANIE I OPIS CHOROBY

LDH Milk Test jest weterynaryjnym testem paskowym. Zapalenie sutka jest stanem zapalnym gruczołu mlekowego prawie zawsze wywołanym przez bakterie obecne w wymieniu. Choroba ta powoduje największe szkody w przemyśle mleczarskim, gdyż powoduje obniżenie wydajności i jakości mleka oraz zwiększenie kosztów produkcji. W większości przypadków subkliniczne zapalenie sutka jest najczęstszą postacią choroby i powoduje największe całkowite straty. Subkliniczne zapalenie sutka jest trudne do wykrycia, gdyż objawy tej choroby są niewidoczne. W odpowiedzi na stan zapalny, układ odpornościowy krowy zwiększa produkcję białych krwinek w wymieniu. Mechanizmowi obronnemu towarzyszy uwalnianie kilku enzymów, w tym dehydrogenazy mleczanowej (LDH). Im większa reakcja na stan zapalny, tym wyższy jest poziom tego enzymu. Badania potwierdzają, iż stężenie LDH w mleku skutecznie wskazuje na rozpad tkanki będący dowodem zakażenia. LDH koreluje z SCC, ale jest w mniejszym stopniu zależny od stresu, żywienia, stadium laktacji, liczby ciąż, itp. Poziom LDH często wzrasta wcześniej niż liczba komórek somatycznych, dzięki czemu jest doskonałym wskaźnikiem wczesnego wykrywania infekcji wymienia. Wiele systemów udojowych wykorzystuje pomiar LDH w celu monitorowania stanu wymienia i wczesnego wykrywania zapalenia sutka. Reagent na pasku testowym zawiera unieruchomiony substrat, L-mleczan. Poprzez serię reakcji enzymatycznych substrat utlenia się w procesie dehydrogenazy mleczanowej (LDH) w mleku. Jednocześnie błękit nitrotetrazoliowy redukuje się do fioletowego formazanu. Końcowa intensywność koloru formazanu jest proporcjonalna do stężenia dehydrogenazy mleczanowej w mleku.

 

W swojej ofercie posiadamy również inne rodzaje szybkich testów weterynaryjnych.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl