Wersje językowe
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Promocje
MUN Milk Test - Medizal Vet
MUN Milk Test - Medizal Vet
36,00 zł 25,00 zł
szt.
Leucocytes Milk Test- Medizal Vet
Leucocytes Milk Test- Medizal Vet
36,00 zł 25,00 zł
szt.
BHB Milk Test- Medizal Vet
BHB Milk Test- Medizal Vet
36,00 zł 25,00 zł
szt.
LDH Milk Test - Medizal Vet
LDH Milk Test - Medizal Vet
36,00 zł 25,00 zł
szt.
Mustico opaska odstraszająca komary i meszki
Mustico opaska odstraszająca komary i meszki
13,49 zł 9,90 zł
szt.
Mustico Spray na komary, kleszcze, meszki 100ml
Mustico Spray na komary, kleszcze, meszki 100ml
13,49 zł 9,90 zł
szt.
AndroMan - poprawia jakość męskiego nasienia
AndroMan - poprawia jakość męskiego nasienia
39,00 zł 35,99 zł
szt.
Pakiet AccuSperm + AndroMan
Pakiet AccuSperm + AndroMan
118,00 zł 108,00 zł
szt.

BHB Milk Test- Medizal Vet

Medizal_Vet_MILK_BHB.jpg
  • promocja
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: do 9 dni
Cena: 25,00 zł 36,00 zł 25.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Producent: Inter M
Kod produktu: 545

Opis

BHB Milk Test jest testem paskowym przeznaczonym do półilościowego wykrywania beta-hydromaślanu (BHB) w mleku. Badanie mleka jest ważnym narzędziem służącym do wykrywania chorób, a także monitorowania i badania stanu zdrowia zwierząt. Wykryte nieprawidłowości mogą świadczyć o chorobie wymion lub innych organów. Całościowe badanie mleka obejmuje zarówno ocenę makroskopową, jak i mikroskopową i zwykle obejmuje całościową wizualną ocenę mleka, badanie pod mikroskopem oraz analizę składu chemicznego. Badanie kilku parametrów chemicznych można wykonać przy pomocy ogólnie dostępnego testu paskowego, który jest stosunkowo niedrogi i może być wykonany w ciągu dwóch minut.

Data ważności testu: 2019.04.30

ZAŁĄCZONE MATERIAŁY

Załączone materiały:

1) Paski testowe

2) Instrukcja stosowania

Materiały niezałącznone, lecz wymagane:

1) Pojemnik do pobrania próbki

2) Minutnik

PRZECHOWYWANIE I TRWAŁOŚĆ

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej lub w lodówce (2-25°C). Do daty upłynięcia terminu ważności właściwości testu pozostają niezmienione. Do momentu użycia test należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu. NIE ZAMRAŻAĆ. Nie używać po upływie terminu ważności.

PODSUMOWANIE I OPIS TESTU

BHB Milk Test jest testem paskowym służącym do określania poziomu beta-hydromaślanu (BHB) w mleku. Jest szczególnie przydatny do wykrywania podwyższonego poziomu ciał ketonowych w mleku krów. We wczesnym stadium laktacji krowy wykazują ujemny bilans energetyczny wynikający z niskiego spożycia suchej masy w odniesieniu do produkcji mleka. Ujemny bilans energetyczny wzmaga rozpad tłuszczów, co z kolei powoduje zwiększoną produkcję ciał ketonowych ( BHBA, aceton i acenooctan). Podwyższone stężenie ketonów może prowadzić do różnego rodzaju stanów okołoporodowych, takich jak stłuszczenie wątroby, ketoza kliniczna czy przemieszczenie trawieńca. Gospodarstwa mleczne mogą skorzystać z programu monitorowania poporodowego, który mierzy poziomy BHBA i sygnalizuje potencjalny nadmierny ujemny bilans energetyczny i ketozę. Ketoza subkliniczna występuje znacznie częściej niż ketoza kliniczna i jest związana ze znacznymi stratami gospodarczymi wynikającymi ze spadku produkcji mleka czy zaburzeniami płodności. Badania wykazały, iż ketoza subkliniczna występuje u 41% krów w pierwszych 9 tygodniach laktacji. Można ją zdiagnozować dzięki pomiarom stężenia ciał ketonowych w mleku. Beta-hydromaślan jest jednym z głównych ciał ketonowych powstających przy ketozie. BHB Milk test strip może być przydatnym narzędziem do monitorowania przypadków wystąpienia ketozy subklinicznej. W testach paskowych BHB Milk test strips beta-hydromaślan obecny w mleku przechodzi przez obszar z reagentem na pasku testowym i jest przekształcony przez dehydrogenazę betahydromaślanową (BHBDH) do acetooctanu (AcAc). Dinukleotyd nikotynoamidoadeninowy (NADH) powstający z formy utlenionej (NAD) redukuje błękit nitrotetrazoliowy (NTB) do formazanu, który przybiera barwę purpurową.

 

W swojej ofercie posiadamy również inne rodzaje szybkich testów weterynaryjnych

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl