Femaltiker PLUS czekoladowy do stosowania podczas problemów z laktacją - 12 saszetek

Dostępność: chwilowo niedostępny
Cena: 39,85 zł 39.85
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

FEMALTIKER PLUS SMAK CZEKOLADOWY 

W PROBLEMACH Z LAKTACJĄ. Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego.

Do postępowania dietetycznego u kobiet karmiących piersią w przypadku:

 • Rzeczywistego niedoboru pokarmu.
 • Problemów z wywołaniem laktacji.
 • Problemów z utrzymaniem laktacji (produkcji pokarmu matki).
 • Niskiego przyrostu wagowego dziecka związanego z niedostateczną ilością pokarmu i / lub jego zbyt niską wartością odżywczą spowodowaną złym stanem odżywienia kobiety karmiącej.

Femaltiker plus to produkt przeznaczony do specjalnego odżywiania dla kobiet w okresie laktacji, zwłaszcza na początkowym jej etapie oraz w problemach związanych z jej utrzymaniem. Produkt dostarcza specjalnych składników odżywczych, które są niezbędne do właściwego odżywienia organizmu kobiety karmiącej, co wpływa na prawidłową inicjację i utrzymanie laktacji. 

Słód jęczmienny zawarty w femaltiker plus jest krótko słodowany po to, aby zawierał jak najwięcej składników odżywczych. Podczas procesu słodowania zwiększa się biodostępność zawartych w słodzie jęczmiennym białek i węglowodanów ułatwiając jednocześnie oddziaływanie beta-glukanu na organizm kobiety. Dopiero taka specjalna formuła i odpowiednie jej technologiczne przygotowanie pozwala na otrzymanie słodu jęczmiennego o bardziej przyswajalnym i dostępnym, a tym samym bogatszym, składzie odżywczym.

Formuła zawarta w femaltiker plus została dodatkowo wzbogacona o cholinę oraz takie składniki odżywcze jak: foliany (kwas foliowy i L-metylofolian wapnia - FolActiv®), witaminy: B6 i B12, które odżywiają organizm kobiety. Składniki te w większości przechodzą do mleka kobiecego wpływając na jego jakość i wartość odżywczą.

Stosowanie produktu na bazie słodu jęczmiennego jest wymieniane jako przykład dobrej praktyki postępowania dietetycznego wspierającego laktację. Zawarty w femaltiker plus słód jęczmienny został włączony do protokołu postępowania dietetycznego w stymulacji laktacji w przypadku stwierdzonego przez specjalistę rzeczywistego niedoboru pokarmu u matki.

Skuteczność udowodniona klinicznie

 • Badanie interwencyjne z udziałem mam wcześniaków wykazało statystycznie istotnie zwiększoną produkcję mleka (o 1700 ml) podczas 12 dni stosowania słodu jęczmiennego zawartego w femaltiker plus.
 • Odżywianie matek z rzeczywistym niedoborem pokarmu za pomocą formuły zawartej w femaltiker plus wpłynęło pozytywnie na przyrosty dobowe dziecka i ilość odciąganego mleka.
 • Czy wiesz, że dostarczenie odpowiednich składników tj. choliny, FolActiv®, witamin: B6 i B12, może wpływać na rozwój i zdrowie dziecka w przyszłości? Składniki te mają potencjał epigenetyczny, co oznacza, że mogą wpływać na przyszłe zdrowie dziecka.

Sposób użycia:

Spożywać zgodnie z zalecanym przez lekarza/specjalistę laktacyjnego schematem lub jeżeli lekarz/specjalista laktacyjny nie zaleci inaczej 1-2 porcje dziennie w trakcie posiłku. Ze względu na mechanizm działania zaleca się spożyć femaltiker plus na 30 minut do 1 godziny przed planowanym karmieniem/odciąganiem pokarmu.

Zawartość saszetki należy rozpuścić w ok. 150 ml mleka (chłodnego lub ciepłego) i dokładnie wymieszać. Mieszać, aż proszek całkowicie się rozpuści. Można mieszać z jogurtem.

1 saszetka zawiera:

 • Witamina B6: 2,5 mg
 • Foliany - FolActiv® w tym: kwas foliowy 100 µg oraz
 • L-metylofolian wapnia 100 µg
 • Witamina B12: 2,8 µg
 • Cholina: 100 mg
 • Słód jęczmienny: 4,8 g
 • Beta-glukan z jęczmienia: min. 300 mg
 • Suchy wyciąg z melisy Melissa officinalis: 80 mg

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Produkt zawiera zboża będące źródłem glutenu (ze słodu jęczmiennego).

Opakowanie:

12 saszetek

Pamiętaj, aby produkty wspierające laktację stosować zawsze po konsultacji ze specjalistą ds. karmienia piersią tj. Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym lub Międzynarodowym Konsultantem Laktcayjnym. Femaltiker jest zalecany jako uzupełnienie schematu profesjonalnej porady doradcy laktacyjnego oraz pobudzania laktacji poprzez częstsze przystawianie dziecka do piersi i/lub mechaniczne odciąganie pokarmu.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium