Immunodrop® krople do oczu z paraprobiotykiem do ochrony powierzchni oka i stabilizacji filmu łzowego 8 ml

Dostępność: chwilowo niedostępny
Cena: 69,00 zł 69.00
ilość op.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Immunodrop® krople do oczu z paraprobiotykiem do ochrony powierzchni oka i stabilizacji filmu łzowego 8 ml.

Immunodrop® jest wskazany podczas przywracania równowagi filmu łzowego, zmienionej w wyniku infekcji (np. zapalenie spojówek, zapalenie brzegów powiek, zapalenie brzegów powiek i spojówek, jęczmień) oraz po zabiegach chirurgicznych okolicy oka.

To środek medyczny, służący do ochrony i stabilizacji powierzchni oka. Jego użycie jest szczególnie wskazane u pacjentów z sezonowymi i wieloletnimi objawami alergicznymi, z dyskomfortem występującym po podawaniu leków (np. przeciw jaskrze) oraz z podrażnieniami wynikającymi z otarć, obecności ciał obcych, czy ZSO.

Poszczególne składniki Immunodrop® stabilizują film łzowy i przywracają naturalną barierę chroniącą oko przed zewnętrznymi czynnikami mikrobiologicznymi, zanieczyszczeniami oraz substancjami środowiskowymi. Preparat wspomaga rekonstrukcję filmu łzowego i zwiększa adhezję pożytecznych bakterii, naturalnie obecnych na powierzchni oka.

W składzie Immunodrop® zawarta jest 4% mieszanina fosfolipidów z lizatu bakteryjnego Lactobacillus sakei. Ten szczep niepatogennych bakterii został wyizolowany z kimchi, tradycyjnego dania kuchni koreańskiej z fermentowanych warzyw.

Lizat Lactobacillus sakei jest paraprobiotykiem, który wspomaga przywracanie naturalnego mikrobiomu powierzchni rogówki i spojówki. Paraprobiotyki (inaczej: ukryte probiotyki, ang. ghost probiotics) to lizaty komórek bakteryjnych lub nieaktywne biologicznie komórki mikroorganizmów wykazujące działanie regulujące lokalną odpowiedź immunologiczną, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku probiotyków. Pojęcie „paraprobiotyk“ pojawiło się w wyniku najnowszych badań, w czasie których stwierdzono, że korzystne działanie immunomodulujące mogą mieć zarówno żywe (probiotyki), jak i martwe komórki bakterii a także ich fragmenty.

SAMOKONSERWUJĄCE OPAKOWANIE
W konstrukcji butelki, w której konfekcjonowany jest IMMUNODROP® zastosowano innowacyjne rozwiązanie, polegające na wtopieniu w jej ścianki zeolitu.
Zeolit jest krystaliczną matrycą o regularnej i mikroporowatej strukturze, w której znajdują się
aktywne jony o silnym działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwwirusowym i przeciwgrzybiczym. Wykorzystanie zeolitu pozwala zapobiegać rozwojowi patogenów i uniknąć stosowania konserwantów.

 

Opakowanie zawiera 8 ml preparatu

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium